Medlems Vandværker og samarbejdspartnere med KVE

Medlem af KVE

Repræsenteret ved

Billede

Forsyning Ballerup A/S
Ågerupvej 84 – 86
2750 Ballerup
Tlf   : +45 4486 6000
Mail : mail@forsyningballerup.dk
Web: www.forsyningballerup.dk

Michaela Bloch Eiris
Planlægger Vandforsyning
Tlf. : +45 2322 1758
Mail: mbe@forsyningballerup.dk

Intet billede

Buresø Vandværk
Skovvej 18A
3550 Slangerup
Tlf    : +45 2757 7202
Mail : post@buresoevand.dk
Web: www.buresoevand.dk

Per Nielsen
Formand Buresø Vandværk

Thomas Veit Sørensen
Bestyrelsesmedlem Buresø Vandværk

Kjell Stau
Driftsbestyrer Buresø Vandværk

Furesø Egedal Forsyning A/S.
Knud Bro Allé 1
3660 Stenløse
Tlf   : +45 4717 8766
Mail : forsyning@fefors.dk
Web: http://www.feforsyning.dk/

Kontakt mangler

Intet billede

Ganløse Bund Vandværk A.m.b.a.
Bundsvej 30
3660 Stenløse
Tlf   : +45 2275 4969
Mail : bengaard@850r.dk
Web: –

Kontakt mangler

Intet billede

Ganløse Vandværk A.m.b.a.
Østergade 13
3660 Stenløse
Tlf   : +45 2984 9905
Mail : info@ganloesevand.dk
Web: www.ganloesevand.dk

Bo Otterstrøm
Formand Ganløse Vandværk
Bestyrelsesmedlem KVE

Hirsebakken Vandværk
Hirsebakken 1
2765 Smørum
Tlf   : +45 4497 9131
Mail : hirsebakken@gmail.com
Web: –

Eyvind Christensen
Formand Hirsebakken Vandværk

Intet billede

Hove Overdrev Vandværk A.m.b.a
Overdrevsvej 20
2765 Smørum
Tlf   : +45 3940 1002 og +45 4083 8475
Mail : jph.co@cool.dk
Web: –

Jan Hartmann
Formand Hove Overdrev Vandværk

Intet billede

Hove Vandværk A.m.b.a
Hove Gadekærsvej 2
2765 Smørum
Tlf   : +45 6162 4119
Mail : pegrib@hotmail.com
Web: www.hovevand.dk

Peter Egemose Grib
Formand Hove Vandværk
Formand KVE
Sekretær Grundvandspuljen

Ledøje Vandværk I/S
Degnetoften 32
2765 Smørum
Tlf   : +45 4465 8431
Mail : henrik@ladehoff.net
Web: –

Henrik Ladehoff
Formand Ledøje Vandværk

Intet billede

Ny Sperrestrup Vandværksforening
Ny Sperrestrupvej 13
3650 Ølstykke
Tlf   : +45 2461 9642
Mail : nielsen@bentwilly.dk
Web: –

Bent W. Nielsen
Formand Ny Sperrestrup Vandværk

Nybølle Vandværk I/S
Nybøllevej 58
2765 Smørum
Tlf   : +45 4038 3818
Mail : nyboelle.vandvaerk@gmail.com
Web: –

Henrik Steen Hansen
Formand Nybølle Vandværk

Intet billede

Slagslunde Vandværk
Tværstrædet 7a
3660 Stenløse
Tlf   : +45 2425 9222
Mail : post@slagslundevand.dk
Web: www.slagslundevand.dk

Henrik Strøbech
Formand Slagslunde Vandværk
Suppleant KVE
Webmaster www.egedalvand.dk og www.slagslundevand.dk

Per Knudsen
Bestyrelsesmedlem Slagslunde Vandværk
Kasserer KVE og Grundvandspuljen
Tlf.: 4078 5761
Mail.: peroleks@gmail.com

Smørumovre Vandværk
Smørum Bygade 11
2765 Smørumovre
Tlf   : +45 2637 4574
Mail : lassen-skrubbeltrang@hotmail.com
Web: –

Peter Lassen Skrubbeltrang
Formand Smørumovre Vandværk

Intet billede

Stenlien Vandværk A.m.b.a
Frederikssundvej 133
3660 Stenløse
Tlf   : +45 4717 3224
Mail : ?
Web: ?

Keld Stenlien Hansen
Formand Stenlien Vandværk
Mail: stenlien@mail.dk

Intet billede

Stenløse Vandværk A.m.b.a.
Frederikssundvej 137
3660 Stenløse
Tlf   : +45 4717 2451
Mail : admin@stenlose-vand.dk
Web: www.stenlose-vand.dk

Klaus Frelling Andersen
Formand Stenløse Vandværk
Tlf.:  2637 4179
Mail: klaus.frelling@gmail.com

Vagn Neerup Handlos
Bestyrelsesmedlem Stenløse Vandværk
Bestyrelsesmedlem Stenlien Vandværk
Sekretær/Bestyrelsesmedlem KVE
Formand Grundvandspuljen
Tlf. : 2128 2455
Mail: Vagn@Handlos.dk

Henrik Hermansen
Driftleder på vandværk
Deltager og vært ved KVE møder.
Tlf. : 4717 2451
Mail:henrik.hermansen@stenlose-vand.dk

Henrik Rasmussen
Driftassistent på vandværk
Deltager på KVE møder
Tlf. : 3061 1851
Mail: henrik.rasmussen@stenlose-vand.dk

Veksø Vandværk I/S
Katholm 202
3670 Veksø
Tlf   : +45 2623 3401
Mail : per.jensen.katholm@hotmail.com
Web: www.vekso-vand.dk

Per Jensen
Formand Veksø Vandværk

Intet billede

Egedal Kommune
Ølstykke Rådhus
Rådhus Allé 1
3650 Ølstykke
Tlf.  : 7259 7331
Mail : Helene.Bachmann@egekom.dk
Web: www.egedalkommune.dk

Helene Nørgaard Bachmann
Miljøsagsbehandler
Mobilnummer: 7259 7332

Intet billede

Click here to add your own text