KVE’s medlemmer og samarbejdspartnere

Medlem af KVE

Repræsenteret ved

Billede

Buresø Vandværk
Skovvej 18A
3550 Slangerup
Tlf    : +45 2757 7202
Mail : post@buresoevand.dk
Web: www.buresoevand.dk

Per Nielsen
Formand Buresø Vandværk

Thomas Veit Sørensen
Bestyrelsesmedlem Buresø Vandværk

Ganløse Vandværk A.m.b.a.
Østergade 13
3660 Stenløse
Tlf   : +45 2984 9905
Mail : info@ganloesevand.dk
Web: www.ganloesevand.dk

Bo Otterstrøm
Formand Ganløse Vandværk
Bestyrelsesmedlem KVE

Per Raahauge
Bestyrelsesmedlem Ganløse Vandværk
Bestyrelsesmedlem KVE

Telefon: +45 2170 7979

Mail: pr@2pr.dk

Ganløse Bund Vandværk A.m.b.a.
Bundsvej 30
3660 Stenløse
Tlf   : +45 2275 4969
Mail : bengaard@850r.dk
Fb: Ganløse Bunds Vandværk

Niels Bengaard
Formand Ganløse Bunds Vandværk

Hirsebakken Vandværk
Hirsebakken 4
2765 Smørum
Tlf   :
Mail : hirsebakken@gmail.com

Jim Andersen
Formand Hirsebakken Vandværk

Hove Overdrevs Vandværk A.m.b.a
Overdrevsvej 20
2765 Smørum
Tlf   : +45 3940 1002 og +45 4083 8475
Mail : jph.co@cool.dk
Web: –

Tina Petersen
Kasserer Hove Overdrevs Vandværk

Hove Vandværk A.m.b.a
Hove Gadekærsvej 2
2765 Smørum
Tlf   : +45 6162 4119
Mail : pegrib@hotmail.com
Web: www.hovevand.dk

Peter Egemose Grib
Formand Hove Vandværk
Formand KVE
Sekretær Grundvandspuljen

Ledøje Vandværk I/S
Degnetoften 32
2765 Smørum
Tlf   : +45 4465 8431
Mail : henrik@ladehoff.net
Web: –

Henrik Ladehoff
Formand Ledøje Vandværk

Foreningen Ny Sperrestrup Vandværk
Ny Sperrestrupvej 13
3650 Ølstykke
Tlf   : +45 2363 7065
Mail : pia.nordlarsen@gmail.com
Web: –

Pia Haugaard Nord-Larsen
Formand Ny Sperrestrup Vandværk

Nybølle Vandværk I/S
Holmagervej 3, Nybølle
2765 Smørum
Tlf   : +45 4038 3818
Mail : nyboelle.vandvaerk@gmail.com
Web: –

Mikkel Maagaard
Formand Nybølle Vandværk

Slagslunde Vandværk
Tværstrædet 7a
3660 Stenløse
Tlf   : +45 2425 9222
Mail : post@slagslundevand.dk
Web: www.slagslundevand.dk

Henrik Strøbech
Formand Slagslunde Vandværk
Webmaster  www.slagslundevand.dk

Per Knudsen
Kasserer Slagslunde Vandværk
Kasserer KVE og Grundvandspuljen
Tlf.: 4078 5761
Mail.: peroleks@gmail.com

Smørumovre Vandværk
Smørum Bygade 11
2765 Smørumovre
Tlf   : +45 5251 9114
Mail : lassen-skrubbeltrang@hotmail.com
Web: https://smorumovrevandvaerk.wordpress.com/

Peter Lassen Skrubbeltrang
Formand Smørumovre Vandværk
Bestyrelsesmedlem KVE

Stenløse Vandværk A.m.b.a.
Frederikssundvej 137
3660 Stenløse
Tlf   : +45 4717 2451
Mail : admin@stenlose-vand.dk
Web: www.stenlose-vand.dk

Klaus Frelling Andersen
Formand Stenløse Vandværk
Tlf.:  2637 4179
Mail: klaus.frelling@gmail.com

Veksø Vandværk I/S
Katholm 202
3670 Veksø
Tlf   : +45 2623 3401
Mail : per.jensen.katholm@hotmail.com
Web: www.vekso-vand.dk

Per Jensen
Formand Veksø Vandværk

Vagn Neerup Handlos
Formand Grundvandspuljen
Tlf. : 2128 2455
Mail: Vagn@Handlos.dk

NOVAFOS

v/Bo Lindhardt

Blokken 9

3460 Birkerød

Bo Lindhardt

Vicedirektør og vandchef

Novafos`repræsentant i Grundvandspuljen

Tlf. 4420 8002

Egedal Kommune
Ølstykke Rådhus
Rådhus Allé 1
3650 Ølstykke
Tlf.  : 7259 7331
Mail : Helene.Bachmann@egekom.dk
Web: www.egedalkommune.dk

Helene Nørgaard Bachmann
Miljøsagsbehandler

Egedal Kommune

Mobilnummer: 7259 7332